Przedstawiam zdjęcia i film z żeglowania po Zatoce Gdańskiej i Puckiej na jachcie WIK

Jeśli ktoś chce posmakować morskiego żeglowania, to Zatoka Gdańska i okolice są ciekawym miejscem do wypróbowania swoich sił. Z pewnością nie ma takich możliwości turystyki jak np. w Chorwacji. Nie zawsze jest tak ciepło, żeby wylegiwać się całymi dniami i nocami, ale za to są inne zalety. Jedną z podstawowych jest to, że jest po prostu blisko. Wystarczy jeden telefon z hasłem "Okazja do pożeglowania" i w kilka godzin jesteś na morzu. Z tym "morzem" to może trochę szumnie powiedziane. Ale jest wystarczające by znaleźć się w innym świecie. Już kilka godzin wystarczy aby wyłączyć się z rutyny dnia powszedniego. Wychodząc z przystani wchodzisz w przestrzeń gdzie wszystko ma inny wymiar: czas, odległość, bezpieczeństwo itd. Na przykład żeglując nigdy nie masz pewności gdzie i kiedy dopłyniesz. Są tu na tyle duże odległości, że trzeba być przygotowanym na żeglowanie prawie w każdych warunkach. Zwłaszcza nocne żeglowanie to duże przeżycie. Jest to również świetna okazja do poćwiczenia nawigacji, prawdziwej morskiej. Wszystko zależy od tego jak mocno i z której strony powieje. A gdy coś jest nie tak, lub gdy chcesz (lub musisz) wrócić do szarej rzeczywistości odpalasz motorek i w kilka godzin jesteś w suchym, twardym i bezpiecznym miejscu.
Film jest relacją z takiego weekendowego rejsu. Zrobiony jest z tego co udało się zarejestrować średniej klasy aparatem cyfrowym marki Canon. Dlatego nie przyjmuję reklamacji i uwag odnośnie jakości.

Plik .avi ma ok. 10 MB. Jest zapisany kodekiem Divx v5
Źródło 1 Znajduje się na stronie armatora jachtu merkury-sail.
Źródło 2 Znajduje się na serwerze republika.pl.
Stara Torpedownia za nami W starym porcie w Pucku W Pucku w barze W Nowy porcie jachtowym w Pucku/td>
<td><img src=116.jpg alt= Nowy port jachtowy w Pucku Przygotowania do wyjścia z Pucka My wychodzimy a inni wchodzą Po wyjściu z Pucka przez głębinkę płyniem do Jastarni Puck zostawiamy za rufą Widok na Rewę. W Rewie jest raj dla kajserfingowców W Jastarni Szkoda wracać Obok pzepływa oryginalna tradycyjna łódź rybacka Odświętnie przybrane kutry rybackie wychodzą na Odpust św. Piotra i Pawła Na zakończenie rejsu wspólne zdjęcie całej załogi i armatora